| SileSilviu a întrebat:

Am si eu o mica mare problema... Mai de mult am facut un server de counter.strike la mine pe pc... Fara vreun hamakii sau cum so numii. Fara vreo conexiune lan... Eram cu un coleg pe skype si ca in videotutorial.ul pe care l.am urmat zicea sa intru pe adresameaip. go4it... Nush ce... Am intrat si i.am dat ip.ul... El s.a connectat cu succes pe server...
Tin sa mentionez ca nu eram pe aceeas retea adica eu eram si sunt pe rds si el era pe romtelekom ...ma rog. ..telekom mai nou.
Dar care este problema?
Pai acum cand am vrut sa fac server sa ne testam ceva... Nu imi mai merge...
Probabil pt ca atunci eram pe modemul de la rds... Acel modem no-wifi care se connecteaza prin vpn pe pc...
Eu acum am incercat sa fac server dupa un router...
Dar eu vreau sa stiu daca exista vreun program care poate da... Cum ar venii, o conexiune publica, libera fara lan, team viewer sau alte deastea...
Daca stiti vreun program... Lasati link de download in descriere sau name la program...
Dau funda

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Urmezi acelasi tutorial doar ca de data asta trebuie sa faci port fowarding la portul 27015 din router ca sa se poata conecta la serverul tau.