| Razvan_AlexTzu_1992 a întrebat:

Am un Aspire 5742g si am instalat Windows 7 64bit si am instalat driver Intel si Nvidia dar la Nvidia imi apare in device manager triunghi galben cu cod 43.Cum as putea sa rezolv aceasta problema?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Dezinstaleaza-i driverul Intel caci tu mergi cu 2 placi video ( cea dedicata, si chip-ul grafic din procesor ) Ar trebuii sa fie Intel HD Graphics driver in control panel la uninstall a program.

| CinevaNou a răspuns (pentru Jipa95):

Nu ai aflat inca ca le poti folosi pe ambele?

| Jipa95 a răspuns (pentru CinevaNou):

Iar tu nu ai aflat ca bios-ul acelui laptop este limitat si nu poti sa faci mai nimic din el?

| CinevaNou a răspuns (pentru Jipa95):

Orice laptop cu 2 placi video are optiunea aia. Mai documenteaza-te.

| CinevaNou a răspuns:

E activata din bios?

| alin16y a răspuns:

Incerca sa updatezi windows-ul si sa reinstalezi driverele la Nvidia.