| Gulbis a întrebat:

Sall...tpu....am un laptop medion si nu mi se mai aprinde cand bag incarcatorul in priza...doar un beculet verfe se aprinde...e din cauza incarcatorului... funda

Răspuns Câştigător
| Madalyn_Madalynutzu_1999 a răspuns:

Se poate sa ai scurt in alimentator si nu mai transmite curent de cat are nevoie laptop-ul sa se aprinda. Daca ai un multimetru vezi daca merge transformatorul, daca nu ai te duci la un service de depanare si ti-l masoara acolo daca transmite curentul necesar. Sper ca te-am ajutat, Funda!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ai masurat tensiunea alimentatorului?