| FreeBSD a întrebat:

Am un router tenda w316r.
Am incercat sa-i fac un firmware update si nu s-a facut cu succes. Acum routerul nu mai functioneaza. Se aprinde numai ledul de pwe (power) si cand conectez cablul in wan/wlan se aprind ledurile de la ele.
Am incercat sa-l resetez, degeaba.Am incercat sa-i sterg firmware-ul dp el (cu 30/30/30) tot degeaba... Ce as putea sa-i fac sa-l readuc la viata?
DAU FUNDA!
URGENT!

2 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Daca numai poti intra pe el cu 192.168.X.X...e praf

| Admunssen a răspuns:

Asta s-a intamplat pentru ca probabil nu ai avut rabdare sa se incarce noul soft, poate pentru s-a intrerupt conexiunea in timpul procesului sau ai folosit un Firmware neadecvat. Din pacate, ai nevoie de altul.