| cristian041997 a întrebat:

As vrea sa imi iau o placa video si rami ddr 3 la mana a doua dar nu pot sa ii incerc.La ce trebuie sa ma uit ca sa imi dau seama daca sunt bune? Sau tine doar de noroc? Eu cred ca merita sa risc daca este o placa video buna(256 biti), dar mai ales daca le iau la un pret scazut. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Le iei noi sau... SH? Daca le iei sh... mare grija. se pot strica oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niu cred ca vrei sa risti.Mai ales daca se vinde la pret scazut, ori nu merge ori e pe duca. vanzatorul musai trebuie sa-ti probeze ramii si placa, sa vezi tu cu ochii tai ca functioneaza. Tepari in ziua de azi, sunt mai multi decat oricand.

| TwiSt1997 a răspuns:

Ramii nu cred ca ar trebui sa-i iei sh, nefiind mare diferenta(20-30 lei maxim), cat despre placa video, depinde de buget.Acolo poti vedea diferente mai maricele de pret.

| oODonViperOo a răspuns:

Am eu o placa video de vanzare daca te intereseaza.E GDDR5, 2GB, 128bit.