| tavi555 a întrebat:

Au o problema urgenta.
Cand am pornit calculatorul am observat ca placa video nu era bine prinsa asa ca am desfacut unitatea si am prins-o stergand si praful.
Cand l-am pornit a 2-a oara nu mai mergea mouse-ul, tastatura si monitorul(no signal detected).
I-am dat reset bios, dar tot nu merge(chiar a inceput sa se opreasca din senin).
Pasta de racire a fost schimbata acum o luna.
Va rog mult sa ma ajutati,

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Scoate placa video si placutele ram apoi punele la loc, vezi daca se rezolva

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Scoate memoria/iile RAM pe rand daca ai mai multe placute.Verifica daca se pornesc toate ventilatoarele(sursa/procesor/placa video). Toate fisele(cablurile) conectate. Apoi intra in Safe mode si vezi ceva temperaturi(cu CPU-Z)

| Roliii a răspuns:

Decat sa-l strici mai tare mai bine chemi pe cineva care se pricepe

| tavi555 explică:

Pornesc toate mai putin monitorul, mouse-ul si tastatura

| heos a răspuns:

Poate fi de la placa de baze, cand ai umblat la placa video poate ai atins o siguranta la placa de baze