| Narcyss_Narcyss_1999 a întrebat:

care este mai tare wii sau xbox 360? Wii are kinect sau senzor ceva.Si pentru ce este telecomanda si senzorul de telecomanda? funda

Răspuns Câştigător
| vali20vali20vali20 a răspuns:

PlayStation 3 laughing) E la fel ca Xbox 360 doar ca e gratuit sa te joci online, ceea ce in opinia mea este un mare mare plus. Ma rog, daca vizezi sa te joci un anumit joc pentru o anumita consola, atunci iti recomand aceea consola, nu are sens sa te complici.

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Wii este mai mult pentru jocuri "live experients" pentru jocuri care contribuie miscare. Eu as alege xbox 360 este mai bun in jocuri. Totusi recomandat ar fi un ps3. Toate au asa telecoamna doar ca wii este specializat in jocul cu telecomanda, telecomanda este folosita la jocurile acelea care detecteaza miscarea

| LTAA a răspuns:

Xbox 360.

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Telecomana si senzorul sunt ca un controler la wii. Xbox cu siguranta.

| vali20vali20vali20 a răspuns:

Iar in legatura cu Wii, este o consola pentru copii si familie, nu are jocuri serioase mai bune decat Xbox 360 sau PlayStation 3.