| mateidragos828 a întrebat:

Cum pot dubla sau mai bine spus pe ce progame de editare pot dubla imaginea? Si cum sa fac asta?

4 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cu majoritatea programelor de editare de la pinacle, Sony vegas, camtasia, ulead, etc. Mai greu(dar nu foarte) e sa te pricepi cum se face.

| StefanKogut a răspuns:

Iti instalezi photoshop trial sau gimp si, in amandoua ai un meniu Image si acolo ai Size, dar ca sa iasa treaba trebuie sa ai rezolutie suficienta. Tine minte ca imaginile de tip bitmap (png, jpg) merg mai degraba micsorate, iar imaginile vectoriale (svg) merg marite. Daca e o imagine simpla cu pina in 256 de culori, poti folosi Inkscape pentru a o transforma in vector(svg), daca nu e deja si, dupa aia, s-o maresti cat vrei fara a pierde din calitate.

| mateidragos828 explică:

Ba baieti va multumesc dar eu vreau un progam de editare video...stiti?

| caregiven a răspuns:

Cel mai eficient este photoshop si nu este atat de greu de folosit happy