| pitbullbulterier a întrebat:

Sall TpU, cum pot face o retea wifi de pe telefon? Am vazut la scoala cum unii au facut din telefon si tot se juca la el ba il oprea ba il pornea. Cum pot sa fac si eu una? Dau funda

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai android: setari-sus la wireless si retele apasa pe mai multe. De aici, alege tethering si hotspot portabil si bifa la hotspot wifi.

| DeyCj a răspuns:

Trebuie să partajezi conexiunea de interenet.la setări ar trebui să ai și un buton cu hot spot.Folosește acel buton.Succes

| KinekT a răspuns:

Simplu

Ai nevoie de internet prin 3g
setari-wireless si retele-partajare conexiune si hotspot-hotspot mobil(bifezi)
Ai grija la internet sa nu faci costuri! poti pune si o parola de la setari hotspot wi-fi mobil
Ai nevoie de telefon cu android

| Cristian_George_1998 a răspuns:

Se numeste Hotspot. Intra in setari la telefon ( sa fie android ) si la mai multe retele, trebuie sa ai optiunea partajare conexiuni. Mentionez ca trebuie sa ai aprinse datele mobile.