| andreirobert15 a întrebat:

daca ii fac root-ul la un Samsung galaxy s5 se mai instaleaza android 5.0.2 si versiunile care o sa urmeze?
funda!

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Desigur.

| LTAA a răspuns:

Da, vei primi update, atata timp cat nu stergi aplicatii principale de sistem ori instalezi un custom rom.

| Alex5620 a răspuns:

Root-ul n-are nici.o treaba cu android-ul.Raspuns :da

| KERE a răspuns:

Dude, conectează telefonul la calculator, instalează kies pe PC, intră în el cât timp este telefonul conectat, apoi dă update la android dacă au lansat şi pentru s5 în România (cel mai probabil da).
Nu este nevoie de root pentru că este un update oficial de la Samsung.

| KERE a răspuns:

Şi da se instalează.