| x313x a întrebat:

De ce cand dau sa resetez parola la Yahoo imi apare doar sa o resetez doar prin mail alternativ si nu imi da optiunea prin intrebari secrete? ce sa fac sa imi apara?

Răspuns Câştigător
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Pai e simplu..ai adaugat la mail alternativ o adresa de mail si in mod automat yahoo iti da posibilitatea sa o resetezi din al doi-lea mail.
Daca nu aveai al doi-lea mail,.I mod obligatoriu yahoo te intreba de raspunsurile secrete pentru resetarea parolei!
E o problema de logica! Cei de la yahoo considera ca mai repede un utilizator tine minte u mail decat o fraza dintr-o intrebare secreta!
Sper ca te-ai lamurit...
Funda?