| Afrikanu a întrebat:

De ceva timp incoace imi tot apare cand accesez o pagina de internet un avertisment in partea de sus a paginii dupa cum urmeaza. "ATENTIE! Versiunea dvs. Java este depasita, prezinta riscuri in privinta securitatii, Va rugam sa o actualizati acuma!" Mesajul vine de la "si.mjytsm.com". Si de fiecare data daca o inchid sau apas click pe ok din mesajul respectiv ma trimite automat pe pagina respectiva si se descarca programul singur in pc. As vrea sa inchid acel mesaj, de aceea am apelat aici, cei care stiti rezolvarea va rog sa ma ajutati si pe mine. Am instalat initial programul dar nu ajuta la nimic, si cu programul instalat tot asa apare acel mesaj si se descarca programul automat. Funda pentru raspunsul cu rezolvarea. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin sa iti spun ca si eu patesc ceva asemanator dar cu o tableta Android si atunci cand accesez o pagina gen sharemobile.ro imi apare tot acelasi lucru scris numai ca "sistemul Android" in cazul meu. Si pe mine m-a trimis catre o alta pagina si tot acelasi lucru am patit : s-a instalat singura, iar antivirusul nu a descoperit nimic necurat. In fine, am sters aplicatia "inutila" si de atunci evit acel site si nu mai intru pe orice link. Eu cred ca acelea sunt numai niste reclame setate de administratori ca atunci cand accesezi site-ul sa iti apara, vezi Doamne, cu problema sistemului. Dar ai mare grija ce instalezi, mai ales cu furtul de date sau virusii din ziua de azi.

| dghjhfgk a răspuns:

Pai poti sa intri pe net la Java si sa iti instalezi noua versiune a programului si aca tot nu merge sa reinstalezi browser-ul.

| LonelyGirl15 a răspuns:

Am avut si eu aceiasi problema. http://malwaretips.com/blogs/cheapme-virus-removal/ incearca asta, la mine a mers :D

| caterink a răspuns:

Pai nu mai da click pe OK ca sa nu se mai descarce programul.