| Shinobi589 a întrebat:

Din ce cauza imi merge windows 7 ultimate mai bine ca windows 10 pentru ca cerintele de sintem sunt cam aceleasi si nu am un calculator prea rau. Ofer funda

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Iti merge mai greu in ce sens? la bootare, se misca 10 mai nasoll dupa bootare, ai facut upgrade fortat? ai formatat hdd/ssd si ai instalat curat?
daca ti se misca greu la aceleasi cerinte ai facut doar un upgrade si de aceea. oricum windows 10 e bunicel dar inca nu depaseste windows 7 doar pe alocuri, dar dezavantajul e ca cu windows 10 NU EXISTA CONFIDENTIALITATE practic esti expus analizelor Microsoft date poze(fara intimitate) de aceea e MOKAA dar totul vine cu un pret

| robogdan a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Orice Windows ai avea e exact acelasi lucuru cu cofidentialitatea doar ca nu iti dai tu seama

| Shinobi589 explică (pentru AdrenalinTm):

Imi merge mai greu in sensul ca se misca mai greu. Windows 7 e mai bun ca windows 10

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Shinobi589):

Deocamdata este mai sigur windows 7 mai stabil, windows10 e la inceput d
, daca chiar vrei windows 10 mai asteapta vreo 2 luni, si nu ii faci upgrade. cand il instalezi stergi sisitemul de operare care il ai si pui windows 10

| AdrenalinTm a răspuns (pentru robogdan):

Da dar la windows 7 ai mai multe sanse sa te feresti windows 10 face asta pe fata si tu nu ai ce face

| robogdan a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Dar nu e mai bine sa stii ca iti este inregistrata fiecare miscare decat sa fie ascusa aceasta informatie.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru robogdan):

laughinge bine sa iti inregistreze fiecare miscare? esti expus asta te face vulnerabil eu daca stiu multe lucruri despre tine te pot arde in multe feluri

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Niciodata un Windows incalecat peste altul nu va merge ca un Windows pus pe curat! Cum Microsoft insa il ofera ca upgrade, nu ai ce sa faci! Acum dupa ce ai facut upgrade-ul, il poti instala si pe curat!

| gelu1970 a răspuns:

Deoarece in cazul expus de tine, 7 e un so mult mai bun decat 10