| McJimmy99 a întrebat:

Eu am ca browser Google Chrome,si de curand am instalat un joc cu ajutorul unui program,iar din coincidenta acel program are si un browser...
Asa ca atunci cand intru in Chrome imi apare browserul programului respectiv,nu Google cum ar trebui, iar apoi daca dau la pagina de pornire imi apare Google.
Dar cand dau pe butonul "Fila Noua" tot browserul programului respectiv si nu stiu cum sa fac ca sa isi revina la normal, poate ma puteti ajuta voi.
Multumesc anticipatwinking!

2 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Poate e cum a zis raven993, poate cum zic eu.

Dă clic pe setări, intră în Opțiuni, caută "Pagina de pornire" și schimb-o.

Dacă e "filă nouă", atunci poate fi mai complicat.
Dă clic pe Setări, intră la "Gestionați aplicații" și la "Extensii" și șterge de acolo acel motor de căutare.
Dacă nici așa nu merge, șterge-l din Control Panel.
Dacă nici așa nu reușești, mai e o variantă, dar pe care nu o știu sigur. Intră în Run și scrie %appdata% (sau ceva de genul). Te va duce într-un folder ascuns din C. Caută pe acolo programul (sau ce o fi) și șterge-l.

Răspuns utilizator avertizat