| sErGiUuuuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Imi va merge windows 7 sau 8 foarte bine (la jocuri programe etc) Pe un pc cu configuratie :

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU
E7200 @ 2. 53Ghz
2.53 Ghz. 2 GB of RAM
placa video :
Chip Type : Intel(R) GMA 3100
DAC Type : Internal
Memory Size : 384 MB
Adapter String : Intel(R) Q35 Express Chipset Family
Bios Information: Intel Video BIOS

Răspuns Câştigător
| DarkLaden a răspuns:

Ai aici http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-8/system-requirements citeste.
Ai aici win 7 http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements FUNDA?
P.S Nu iti recomand win8 nu ruleaza toate programele/jocurile etc.
Eu ti-as recomanda win 7

3 răspunsuri:
| PuFiLiCi98 a răspuns:

Foarte bine cu siguranta nu.

| κυβερνοχώρο a răspuns:

Buna Sergiu. Intel-ul pe care l-ai descris pare a fi foarte bun la jocuri 2 si 3D, avand ca experienta de joc 5.9. Dar te voi invata cum sa-ti faci windows-ul, Intel-ul sa ai o experienta maxima la jocuri sau la altceva. De exemplu maximul este 7.9 experienta index. Pentru mai multe detalii adauga-ma la moro_ellis56@yahoo.com

| realtek7 a răspuns:

Da iti va merge nu garantez dar da am un prieten caruia ii merge 7 si are un calculator de 2 ori mai varza ca al tau