| bOti98 a întrebat:

mama mi-a pus un cod pe pc si as vrea sa il aflu dar ea sa nu stie... stiti vreun program cu care pot afla parola de la pc sau ceva de genu? mersi anticipat happy

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ceva de genu îţi recomand.Ai nevoie de:
Un prieten ce are calculator
Internet
Să descarci una bu cată distribuţie linux de pe Internet(chiar şi una de la mine de pe site din care recomand CG LInux sau ceva mai light Acer OS)
Se scrie distribuţia pe un cd/DVD.
Se merge acasă la calculator şi se butează de pe acel CD
Voila ai un sistem de operare pe cd care îl poţi şi scrie pe un flash stik şi folosi unde vrei şi pe orice calculator.
De regulă în toate distribuţiile standard de linux vei avea programe de uz general şi driverele preinstalate(messenger, player de filme etc) dar nu în toate vei avea şi toate codecurile de filme, aşa cum vei găsi în cele postate de mine le mine pe site.Acelea sunt distribuţii create de mine. Facultativ poţi lua legătura cu mine pentru detelii şi recomandări.Succes

1 răspuns: