| eduardooo a întrebat:

se potriveste processorul acesta :Intel Pentium Dual core D830 2x3.00 Ghz 2Mb Cache 800 FSB.SKT LGA 775

Pentru placa de baza:

Manufacter: Intel Corporation
Model: DG35 AAE29266-209
Chipset:Intel G35 Rev:03
Southbridge:Intel 82801 HB/HR Rev:B0
LPCIO:Winbond W83627DHG

Bios:

Brand:Intel Corporation
Version:ECG3510M.86A.0118.2010.0113.1426

Va rog ajutati-ma dau FUNDA urgent vreau sa imi cumpar un processor! FUNDA!

6 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Nu am gasit placa ta de baza pe internet.Ca sa te asiguri ca merge, uita-te ce socket are placa de baza si daca are socket 775, atunci procesorul este compatibil.

| eduardooo explică (pentru OctaLoL):

Unde pot vedea ce socket am?

| eduardooo explică (pentru OctaLoL):

Adica intra perfect in socket dar cand aprin pc-ul nu imi arata nimica imi scrie numa "no signal going too sleep"

| Cristian_George_1998 a răspuns:

Da, se potriveste. Placa ta de baza are socket LGA775, la fel si procesorul. Ar trebui sa fie compatibile.

| eduardooo explică (pentru Cristian_George_1998):

Si de ce nu merge poate sa fie stricat processorul?

| Cristian_George_1998 a răspuns (pentru eduardooo):

Daca intra procesorul bine in socket, s-ar putea sa fie o problema. Verifica daca ai bagat bine procesorul si sa nu atingi pinii aia care intra in placa de baza! Eu am dat cu pasta termica pe pinii aia si nu a mers bine pana nu am curatat.