| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

Stie careva cum pot sa localizez o persoana cu ajutorul telefonului, Pc ( calculator si laptop ). Mai pe inteles vreau sa localizez sau sa gasesc o persoana din alt judet si nu stiu unde pe ce strada sta si unde locueste.

DAU FUNDA DIN TOATA INIMA CELUI CARE MA AJUCA SI ARE REZULTATE. Multumesc

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Trebuie sa faci rost de ip lui. Daca il sti doar de pe Facebook trimite-i in mesaj un url a unui site phishing. Acel site iti va dezvalui ip lui. Poti face tu un site sau sunt destule pe net care ofera servicii dintr-astea. Practic orice site care are cookies stie ip-uri.

Cand ii sti ip-ul in cauti pe net la ip locator sau ipfinder. Exista posibilitatea sa fie mai multe ip cu acelasi numar din mai multe tari. Cauti ip-ul din Romania macar.

La acel ip (care nu e terminal ip ci isp) ii dai un trace ip din cmd. Iti da o lista de ip-uri de la sursa isp pana la terminal ip (persoana ta). La fiecare ip il cauti pe net la ipfinder. E ceva de lucru dar functioneaza.

Cum faci un site phishing don't ask me xD

Daca are vpn activat pica faza cu ipfinder. Da bine si de are nu il foloseste nonstop intr-o zi tot intra fara el si atunci il prinzi.

P.s. Daca nu vrea sa intre pe siteul tau fa-l sa intre. Pune la site o denumire tentanta ca sa intre. Ceva din ads. Un ad la o pagina Facebook cu autoredirect asa intra si fara sa vrea.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te uiti prea des la filme politiste. Numai la Evidenta Populatiei o poti gasi.Sau,daca ai noroc, pe Facebook.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai uitat la cam multe filme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

II spargi contul de Gmail, dupa e usor. laughing

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ce stii despre acea persoana?