| Mascatu69 a întrebat:

Sall TPU voi folositi virtual box daca da mie imi da o eroare cand dau start imi apare in colt o chestie mica si imi zice ( you have the auto captured keyboard) apoi imi apare o chestie cu o sageata verde si nu se ncarca de loc carei problema?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Ma gandesc ca sti engleza cat de cat
Press the keyboard-capture key to uncapture the keyboard
Press Alt-Tab to switch to another app
Press Alt-Tab to switch back to VirtualBox.

| Mascatu69 explică (pentru AdrenalinTm):

Ma stiu engleza cat de cat dar nu stiu ce insemna chestia aia adica nu ca este in engleza daca stii ce vreau sa zic

| Mascatu69 explică (pentru AdrenalinTm):

Am reusit dar acum imi da o eroare zice : no bootable medium fond! system halted

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Mascatu69):

Pai pune-i imaginea iso din setari creezi masina virtuala si dupa dai la storage si alegi imaginea si gata

| Mascatu69 explică (pentru AdrenalinTm):

Mama mersi frate si pe windowsul pe care il fac in virtual box pot sa umblu ca pe cel original

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Mascatu69):

Da cu cateva diferente nu o sa poti rula jocuri prea sofisticate si alte dar e perfect

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Acel mesaj nu e o eroare. E o atentionare. Depinde ce sistem vrei sa probezi.
Incearca astea 2. Poate ai o eroare de program.
WMware (nu e gratis, dar o perioada il poti folosi) si
Windows virtual pc.