| teo2998 a întrebat:

Sall. vreau sa stiu ce jocuri se joaca cu placa video sh ce nu. stiu ca counter-strike 1.6 se joaca fara placa video dar ce jocuri se mai joaca?

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Salut! Nu inteleg intrebarea ta, pentru ca in primul rand daca nu ai avea placa video deloc nu ai putea sa vezi nimic pe monitor pentru ca nu ai unde sa-i bagi mufa.

Probabili ca te referi la ce jocuri cer o placa video serioasa si care se pot juca cu o placa video on-board (ceva ieftin, care este integrat pe placa de baza a calculatorului).

Tot ce cere acelerare 3d are nevoie de o placa video serioasa.

Solitare este 2d, spider solitare are doar sfarsitul 3d.

2 răspunsuri:
| pinguluk a răspuns:

Metin2, 4Sory...

| luc a răspuns:

Pai un alt joc ar fi half life, cam toate cele aparute inainte de anul 2000.