| KenzorVlad a întrebat:

Sallut all...cand aprind unitatea si monitorul astept 4-5 secunde si imi apare la monitor "No signal detected" unitatea merge in continuare si la monitor bipaie led-ul spuneti-mi ce sa fac! Ms... happy

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică conexiunile de la cablu. Dacă sunt bine atunci e placa video.Succes

| danimotenel a răspuns:

1.ori nu sunt bine puse firele.
2.Ori e placa video arsa care e cel mai probabil, daca ai verificat firele si tot nu merge cheama pe cineva care stie sau dul la un service.

| Yusuke16 a răspuns:

Asigurate ca sunt bine bagate firele in monitor. Daca sunt si iti face la fel inseamna ca s-a ars monitorul, la mine se intampla la fel numai ca erau desprinse niste piese din el...

| KenzorVlad explică:

Tb sa apas mai tare pe fir mersi pentru toate raspunsurile

| S3by23 a răspuns:

Uita-te in spate la unitate si apasa mai bine cablul de la monitor, dar verifica si mufa care intra in monitor sa fie bagata bine.
Daca tot nu iti merge opreste unitatea si apasa placa video sa fii sigur ca face conexiune cu pc-ul.
Daca tot nu iti merge du-te la un service de pc poate tii s-a ars placa video.