| marco42 a întrebat:

Saltare TPU am si eu o problema cu windosu, am windows 8 si as vrea sa reinstalez pc si sa bag windows 7 si nu merge ami arata tot o eroare cu Windows setup experienced an unexpected error To install windows restart the installation.Si prin restart nu pot sal reninstalez ca nu ami apare pentru selectarea cd-ului nici cum si as vrea si eu o solutie va rog cine ma poate ajuta ca m-am saturat de w8 ca de dracu

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intai formatezi partitia cu asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/
Dupa care o sa poti sa instalezi!

| AdrenalinTm a răspuns:

Ceva nou peste ceva vechi poti instala dar ceva vechi peste ceva nou e mai complicat si eu patit la fel da eu am intrat in windows am bagat sticul cu windows am instalat windows 7*duual bot*si dupa restart am ster windowsul vechi

| marco42 explică (pentru AdrenalinTm):

Pai nu stiu am incercat 2 dvd cu windows si nu merge am incercat prin demon tools din pc sa reinstalez nu mergea nu am incercat sa instalez cu virtual box nu stiu cum merge prin aia dar daca ar merge as incerca!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru marco42):

Ai un stic? incearca cu un styc il faci bootabill cu prog de la Microsoft asta(
http://images2.store.microsoft.com/......D-tool.exe
il pui pe styc nu dai nici unrestart dupa ce s-a terminat socti sticul si il bagi inapoi o sati porneasca autoplay si dai install si instalezi din windows nu dai nici un restart dupa ce se reseteaza singur si faci configuraiile la windows 7 stergi cu delete fostul windows acum 3 zile am patit la fel am avut windows 8.1 pro si mi-am dat seama ca 8, 8.1 e de tot rahatul si am incercat sa bag 7 si la fel facea figuri si am instakat din windows 8 si merge excelent acuma 7

| anonim_4396 a răspuns (pentru marco42):

Cine ti-a spus ca un windows se reinstaleaza rpin daemon tools? CUM ai incercat tu sa reinstalezi wndows-ul? Ai bagat cd-ul in unitate si ai dat install? Afla ca cea mai buna metoda si cea corecta este sa bagi cd-ul in unitate si sa dai restart.La boot-are, cand apare scris boot atappi from cd, apesi orice tasta.Incepe sa instaleze. Ia incearca.

| marco42 explică:

Gata am reusit sa schimb ceva in bios si am reintalat windosu dar am avu problema cu driveru de la network nu ami mergea netu dupa aia iar am bagat windows 8 ca nu mergea netu laughing

| Macean_catalin_1998 a răspuns:

Dacă l-ai luat cu windows 8 roagă un specialist să îţi instaleze, ştiu că un prieten avea win 8 din fabrică şi nuş ce probleme avea că nu mergea să instaleze win 7, şi a mers la cineva şi i l-a făcut.

| marco42 explică (pentru Macean_catalin_1998):

Da l-am cumparat direct cu windows 8 instalat pe el si pe aici in zona nu prea sunt specialisti in calculatoare si nu stiu cum sa reinstlez cacatu asta de windows ca am multe errori din cauza acestui windows

| Macean_catalin_1998 a răspuns (pentru marco42):

Du-te la cel mai apropiat loc de specialişti, trebuie să îţi schimbe ceva în el, adică nişte setări sau ceva de pe placa de bază din câte ştiu.

| florinnanu a răspuns:

Incearca cu un CDROM extern apoi revino sa imi dai funda! Succes!