| Iulian03 a întrebat:

Salu TPU! A incercat cineva Windows 8.1?,am vazut sute de videoclipuri pe youtube si urmatorul Windows 8 vine cu un upgrade uimitor ma enerveaza unpic chestia ca revnine butonul de start mai misto era asa.Si inca o intrebare incape pe un stick de 4 GB? Oricum am si de 8 dar nu vreau sa sterg toate pozele si melodiile favorite.Dar daca ar fi cazul mi l-as baga pe stickul ala de 8 GB.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil sa incapa pe 4 GB dar va fi la limita, asa ca este recomandat sa-l pui pe cel de 8 GB.
S-a revenit la butonul de Start fiindca a fost cerut de foarte multi utilizatori, erau obisnuiti cu el de la versiunile anterioare.

4 răspunsuri:
| tomthecat a răspuns:

DA, am făcut upgrade gratuit de la W8Pro cu licenţă la W8. 1Pro şi funcţionează perfect, sunt foarte mulţumit. Într-adevăr, are buton Start.

| antimulte a răspuns:

E bun 8.1 Mai bun decat 8 oricum.
Nu, nu intra pe un stick de 4. Foloseste-l pe cel de 8.

| SouLIce a răspuns:

Majorotatea utilizatorilor de windows 8 se plangeau ca nu mai au butonul de start daca nu iti place windows 8.1 ramai la 8
Nu cred ca incape pe un stick de 4 gb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca windows 8 a incaput pe un stick de 4 BG e logic sa incapa si Windows 8.1.Vedeti aici cum se pune pe stick sau DVD bootabil:
http://www.tutorialepc.ro/instalare-windows-8-1-rtm.html