| cristy7hd a întrebat:

Salu TPU de curand am achizitionat o placa video Nvidia GeForce 8400 GS si cand incerc sa ii instalez driverul e totul ok cere restartarea PC-ului si e ok dar dupa ce trece de incarcarea aceea de la windous mi se stinge ecranul si ramane asawinking vreo solutie? :O plzzz dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Http://www.geforce.com/drivers uite aici. iti selectezi placa si versiunea de windows si iti da driverul

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se poate ca placa sa aia ceva, daca e din cauze de driver apare ecran albastru cu mesajul ca nu e compatibil driverul cu placa videeo

| cristy7hd explică (pentru RAY):

Pai faza e ca se instaleaza dar dupa imi cere sa dau start windouws normally si dupa nu imi mai apare mesajul cu welcome sad

| HuShEr a răspuns:

Probabil e driverul devina. incearca sa instalezi alt driver sau ia geforce experience ca il baga automat pe cel mai bun

| cristy7hd explică (pentru HuShEr):

Am descarcat geforce experience si cand cauta imi da un mesajwinking Sorry, GeForce Experience could not find a driver for this PC. Visit nvidia.com/drivers for the; atest software updates sad ce ar trebui sa mai fac? :O plzzz HELP ME

| HuShEr a răspuns (pentru cristy7hd):

Ce windows ai mai exact?

| cristy7hd explică (pentru CPAElites):

Tot nu merge sad am windows Xp sp3... plzzzzzz mai da-mi o solutie te rogwinking

| CPAElites a răspuns (pentru cristy7hd):

Cine dracu mai foloseste windows xp in 2015? WTF
De vina este windowsul

| cristy7hd explică (pentru CPAElites):

Faza e ca aceasta placa video a avut inca o "sora" adica am cumparat 2 atunci cand le-am luat si faza e ca prima a mers destul de bine pe xp si asta nu vreawinking

| HuShEr a răspuns (pentru cristy7hd):

Da-mi skype sau facebook in privat. de preferat skype ca sa te ajut

| CPAElites a răspuns (pentru HuShEr):

Http://www.geforce.com/drivers uite aici. iti selectezi placa si versiunea de windows si iti da driverul

| Aboy a răspuns:

Daca nu mai da nici un semn de viata sigur s-a ars paca

| cristy7hd explică (pentru Aboy):

Faza e ca acum functionez cu ea dar fara driver sad ceea ce ma afecteaza ca nu pot face nimic cu ea sad