| thegame9 a întrebat:

Salult TPU!
Am o problema. sad
Deci am bagat dvd-ul cu windows 7(ultimate cu 32 biti) in dvd-rw, ii dau restart, apas Delete >- Advance Bios sau cv de genul >-selectez la primari boot (sau cv de genul) :CD-rw
si la second boot >- isi da restart si cand e sa imi booteze dvd cu windowsu zice: Cannot boot from Cd-rw sau cv de genul, adica nu mergee crying

Ce trebuie sa ii fac?
Ps: eu am si dvd-rw si cd-rw, mentionez ca cd-rw nu e conectat la nimic (e pus de forma laughing )

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Cel mai probabil nu rulezi un cd/dvd bootabil

7 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Dvd-ul respectiv nu e bootabil

| skama18 a răspuns:

Pai apasa si u o tasta oarecara k altfel nu il boot -eaza (enter sau space) si daca nici asa nu merge arunca dvdul. si fa-ti unu bootabil, daca nu sti suna un prietenbig grin

| DeathDealer a răspuns:

Pai 1 la mana: dvd cu win7 e bootabil? doi la mana: cauta cand il aprinzi (cum iti aprare aia: del-bios) boot menu, vezi ce trebuie sa apesi apoi selectezi dvdrw, ca sa nu ii mai dai din bios, sau apasa f11 sau f12 (astea sunt pentru boot). iar cand ii dai din bios la primary selectezi dvdrw, iar la secondary selectezi hardiscul. din astea doua 1 trebuie sa fie. sper ca te-am ajutat.bafta!

| akka4 a răspuns:

Pai nu trebuia sa umbli in bios pentru a boot-a dvd cu windows :p. dai un reset la bios iar cand pui DVD-ul cu windows in DVDrw dai F9 si enter pe DWD rw. Daca nu merge inseamna ca e ceva in neregula cu Windowsul dupa DWD... iar daca nu reusesti sa resetezi biosul ii scoti bateria dupa placa de baza si revine la setarile initialewinking bafta

| mateielisey a răspuns:

Vezi dvd sa fie primary

| thegame9 explică:

Am aflat raspunsul de la cel care mi-a facut dvd-ul. Multumesc pentru raspunsurile voastre, dar din pacate nu pot sa dau funda la toti ...si o sa ii dau la cel care a raspuns primul big grin

| b06dan1x7 a răspuns:

Pai windowsul e bootabil? daca e atunci selecteaza sa fie si pe primary si pe second pe dvd rw caci si mie mi-s-a intamplat si asa i-am venit eu de hac...