| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
1) ce parere aveti de aceasta placa video?
http://www.amazon.co.uk/dp/B00IGQ4UAG/ref=wl_it_dp_o_pC_ S_ttl? _encoding=UTF8&colid=2OQDPL43P5UMC&coliid=I6ANQMXU5MSYE

2) ar merge bine cu un procesor AMD FX8350?

3) ce placa de baza buna sa folosesc pentru placa video de mai sus si acel procesor?

4) ce parere aveti despre aceasta carcasa? am vazut-o in multe video pe youtube si imi place ca e mare si nu foarte scumpa
http://www.amazon.co.uk/dp/B00BXTTRAQ/ref=wl_it_dp_o_pC_ S_ttl? _encoding=UTF8&colid=2OQDPL43P5UMC&coliid=IJR6FH9XSFQ97

am vazut ca are un cooler in spate, si unul in fata, o fi indeajuns?

Mersi anticipat!

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Placa video este Bună pentru jocuri, dar eu în locul tău aș opta pentru una pe chipset AMD.Plăcile pe AMD sunt un picuț mai eficiente decât cele pe Nvidia, și parcă se vor înțelege mai binișor cu AMD-urice care se știe că au chipseturi de amd.
Carcasa.
Mi se pare un pic cam...prea mult pentru o stație de jocuri(aia e mai degrabă pentru un worckstation ce trebuie ventilat cum trebuie), dar dacă îți place a ta să fie.Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

La cat e de mare crezi ca ar trebui sa cumpar un cooler in plus? sau merg cele de pe el?

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele de fabrică îs cele mai bune. Facultativ, da©a carcasa ți prevăzută cu lăcașuri de montare a unu sau mai multe ventilatoare(ar fi super de 120mm) atunci poți monta unu sau două ventilatoare ce vor refula aerul în carcasă, asta pentru a facilita fluxul de aer rece, și a răci suplimentare și placa video și CPU-ul.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Am vazut ca procesorul pe care am pus eu ochii vine cu ok din fabrica si ma gandeam deja sa iau un cooler separat pentru el ca nu costa mult, am vazut ca e mai bine ca cel cu care vine.

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă Oc-ul e făcut din fabrică treaba se schimbă deoarece vs Oc artizanal sistemele de răcire sunt deja optimizate din fabrică pentru a răcii eficient placa video over clock-ată.
Poți pune și unul custom, dar mi se par bani aruncați și exista riscul ca acesta să facă treabă similară cu cel de fabrică.Îți zic asta din experiență, că multe chestii ce le vezi azi sunt doar porcării comerciale, și trebuie să fii foarte atent la ce alegi ca să nu te păcălești.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Bine de stiu, mersi.

| DuDDy24 a răspuns:

Foarte buna placa video, dar procesorul poate duce mult mai mult. Eu iti recomant sa iti iei un procesor mai slabut, fx 6300 de ex si o placa video mai buna, gtx 760 ti. Carcasa de asemenea e superhappy.
Cam orice placa de baza le suporta atata timp cat socketul procesorului e AM3+. Bafta la cumparaturi!happy

| anonim_4396 explică (pentru DuDDy24):

Frumusete mare dar pe Amazon nu are 760 Ti, doar 760. alta placa video mai buna de 750ti stii?

| DuDDy24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Similare ca performanta si chiar peste sunt GTX 670 si AMD Radeon R9 280X, HD 7970

| xDragosel007 a răspuns:

Deci in primul rand placa video este foarte buna pentru vremea de atunci 2014, si carcasa la fel, la placi de baza sunt o gramada!