| GabGab a întrebat:

Salutlaughing))
Acum câteva zile am dezactivat o adresă de email și astăzi am vrut să o accesez numai că acum nu mai pot să intru deoarece îmi cere codul la un număr de telefon de pe acel cont ( nu știu ce număr e, al meu sigur nu e și nici nu pot să-l văd complet căci e cenzurat.) Pur și simplu cred că cineva mi-a spart emailul și a schimbat numărul... am încercat să dau mesaje la acea adresă de email dar sistemul îmi trimite acest mesaj " This mailbox is disabled (554.30)."
Ce ar trebui să fac? Unde ar trebui să vorbesc despre problema asta?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Acum câteva zile am dezactivat o adresă de email"

pai daca ai 'dezactivat-o' in sensul ca ai dorit stergerea ei...
nu reiese neaparat din ceea ce scrii ca a fost sparta de cineva
poti contacta google dar nu te astepta sa primesti de la ei vreun raspuns, le-am trimis si eu in trecut diferite mesaje si niciodata nu am primit (nici peste 10 luni) un mesaj, nimic!
google sunt de evitat pe toate planurilewinking

poti citi aici mai multe detalii, pe pagina oficiala https://support.google.com/accounts/answer/32046?hl=ro

contul email sters : https://support.google.com/accounts/answer/61177

| Anonimul151 a răspuns:

Contactează-i pe cei de la google pentru asistență și te vor ajuta. Le explici situația, le dai cât mai multe detalii și inclusiv le dai adresa aceea de e-mail astfel încât ei să verifice...