| StarDust_2887 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am scos cartela din telefon (cei de la Vodafone aveau nevoie de codul cartelei pentru a ma trece pe abonament). De cand am bagat-o inapoi, imi apare un 'G' sus langa pictogramele pentru semnal si blocarea tastelor. In plus, nu mai pot trimite mesaje. Sora mea este intr-o situatie similara, dar la ea apare un 'H' cu doua sageti.

[Eu am Nokia C2-01 si ea Vodafone Smart 2]

6 răspunsuri:
| piti77 a răspuns:

H-ul cu doua sageti apare la mine cand am activat internetul pe mobil. ar face bine sa-l dezactiveze, pentru ca s-ar putea sa se trezeasca cu o factura uriasa daca este pe abonament. chiar daca nu foloseste ea internetul direct telefonul conectat la internet isi face treaba (de ex. actualizari)

| piti77 a răspuns:

Vezi daca in meniul de setari mesaje centrul de mesaje este trecut corect. poate ca de acolo este
din ce stiu eu ar trebui sa fie +40722006000. daca nu merge, cel mai bine suna la Vodafone

| mihaela2808 a răspuns:

'G si H' sunt de la internet.

| BeeaBeea a răspuns:

Din pacate nu am cum sa te ajut dar stiu ca acel G este legat de internet...

| voicuadelina a răspuns:

Si eu am avut o cartela de COSMOTE. Apoi mi-am bagat cartela de Vodafone. AM incercat sa imi activez internetul si imi aparea un G intr-un patratel. Cred ca de la asta e. Dar mie mi-a disparut dupa o luna. Sper ca te-am ajutat.

| StarDust_2887 explică:

In legatura cu 'G'-ul nu prea imi fac griji. Nu pare sa influenteze mare lucru. Eu as vrea sa aflu cum sa fac sa pot trimite mesaje din nou.