| Mojojo a întrebat:

Salut all, am un fisier in format SQL si vreau sa il deschid. Am incercat sa il deschid prin notepad, excel etc. dar nu mi se da informatia corecta. Am vazut ca e posibil de vizualizat documentul prin mysql(numai ca eu nu prea inteleg) laughing

Ma puteti ajuta cum pot sa deschid acest fisier? Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti instalezi un severe de mysql si importi fisierul

| SkyPilot a răspuns:

Daca ar fi pentru mssql trebuie sa ai un.ldb si un.mdb. Trebuie sa atasezi baza de date la mssql cu sp_attach si apoi sa dai queries pe ea. Este peste nivelul tau. Pentru oracle si MySQL este ceva similar de facut.