| extasycash a întrebat:

Am 2 boxe pasive de cate 30W fiecare. intrebarea mea e: cum as putea sa le leg la laptop? un subwoofer ar fi bun? exclud varianta cu amplificatorul ca sunt cam scumpe. sau ce modalitati ar mai fi..nu sunt un expert in domeniu

Răspuns Câştigător
| MateiSebastian a răspuns:

Pai, ti-ar trebui o amplificare de 2x15 W (RMS) pentru boxele alea. Asta daca sunt intr-adevar de 30 W. Poti sa le legi la ce vrei atat timp cat nu suprasoliciti amplificatorul sau boxele.

| extasycash explică (pentru MateiSebastian):

Iar amplificarea asta cu ce as putea face-o?

| MateiSebastian a răspuns (pentru extasycash):

Cu o statie de amplificare sau un subwoofer care are iesire stereo de 15 W.

| extasycash explică (pentru MateiSebastian):

Am gasit la cineva un subwoofer genius, de la un sistem de 100w 5.1 e bun ala?

| MateiSebastian a răspuns (pentru extasycash):

E foarte bun dar ai grija cu potentiometrul de volum. Daca dai subwooferu prea tare ai putea sa spargi difuzoarele.
Boxele le legi pe iesirea FRONT a subwooferului.

| extasycash explică (pentru MateiSebastian):

Dar laptopul n-are ce sa pateasca nu?

| MateiSebastian a răspuns (pentru extasycash):

Nu. Absolut nimic.

| extasycash explică (pentru MateiSebastian):

Ok. iti multumesc mult!

| MateiSebastian a răspuns (pentru extasycash):

Cu placere!