| danycostynik a întrebat:

Salut, am 2 intrebari despre ppacile video.

Prima intrebare: sli-ul/cross-fire x-ul se fac numai cu acelasi model de placa de baza?

A doua intrebare : cand se zice de o placa video ca e single/dual/tri slot se refera la sloturile de expansiune de pe carcasa ocupate sau la sloturile pci express ocupate?

DAU FuNDA

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

1 se pot face cu orice placa de baza care suporta sli sau crossfire
2 se refera la sloturile de expansiune ocupate

1 răspuns:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Sli sau crossfire se face numai cu acelasi model de placa video sau cu o placa video si una integrata(amd)