| anonim_4396 a întrebat:

Am achizitionat un laptop Acer Aspire E1-572G (nu stiu daca trebuia sa scriu modelul) i-am pus bateria si am apasat butonul de power dar se aprinde doar un beculet albastru pe margine atat, ecranul e negru! Ce trebuie sa fac?! Acum l-am bagat l-a incarcat! Ce trebuie sa fac?
PS: Nu am mai avut laptop pana acum de asta sunt asa incompetent!

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Da, nu ai ce sa-i faci. Defect din fabrica.
Foloseste garantia, alta metoda nu vad.

11 răspunsuri:
| ionutz4u92 a răspuns:

Poti incerca asta: scoate bateria, scoate incarcatorul, tine apasat aproximativ 1 minut apasat pe butorul de pornire, monteaza bateria si incearca sa il pornesti. Sau poti incerca sa il conectezi la un monitor extern ca sa iti dai seama daca are ceva display-ul tau.

| RaduTN a răspuns:

Baga-l la incarcat, probabil bateria este descarcata, lasa-l cateva ore, apoi aprinde-l. Daca tot nu se aprinde du-te cu el la magazinul de unde l-ai cumparat si foloseste garantia, probabil este un defect din fabrica.

Bafta!

| Stufii a răspuns (pentru RaduTN):

L-am pus la incarcat la ora 16:10 pana acum si tot nu se deschide!

| Stufii a răspuns (pentru RaduTN):

E cumparat din Germania de tata! Cand se va duce inapoi cu siguranta il va returna! Multumesc pentru ajutor!

| RaduTN a răspuns (pentru Stufii):

Cu placere!

| Stufii a răspuns (pentru RaduTN):

L-am facut! Am umblat putin la RAM si la HDD si a pornit!

| RaduTN a răspuns (pentru Stufii):

Voiam sa-ti spun sa-l demontezi si sa umblii pe la el, dar m-am gandit ca o sa-ti pierzi garantia. Acuma ai facut-o pe propria raspundere. Oricum felicitari!

Succes!

| Stufii a răspuns (pentru RaduTN):

Pai... aseara a mers si in aceasta dimineata a facut la fel... Este posibil sa se cunoasca ca l-am desfacut? Nu avea nici un sigiliu care sa se fi rupt! Are doar bucatica aia de banda de plastic de la HDD in rest u avea nici un sticker sau ceva care sa-mi indice ca daca-l rup pierd garantia.

| RaduTN a răspuns (pentru Stufii):

Posibil o sa se prinda, dar sunt destul de mari sansele sa nu se prinda.

| RaduTN a răspuns (pentru Stufii):

Da, nu ai ce sa-i faci. Defect din fabrica.
Foloseste garantia, alta metoda nu vad.

| DrTerrible a răspuns:

Deci cat traiesti sa nu iti mai cumperi laptop Acer ca sunt cele mai proaste si daca l-ai achizitionat nou mergi cu el inapoi sa ti-l schimbe, posibil sa fie display-u. Data viitoare cand iti vei cumpara laptop sa cauti Sony vaio, HP si chiar Samsung si sa eviti Toshiba, Acer. Bafta

| Stufii a răspuns:

Am scris "Ce trebuie sa fac de 2 ori", sorry about that! laughing