| octav005 a întrebat:

am avut o placa videa NVIDIA GEFORCE 7200gs 256mb/ 64biti DDR2 PC-I EXPRESS. care s-a ars.
am cumparat o alta placa video HIS RADEON HD 4870 / 512mb/256biti. DDR5, PC-I EXPRESS. si mai am o mufa cu 6pini si in capatul celalalt 2 mufe care intra la sursa, identice cu cele de la alimentare HDD SAU DVD-ROM, care mufa cu 6pini intra pe lateral la placa video.
si vreau sa va intreb daca trebuiesc montate in sursa cele doua mufe. trebuie o alimentare suplimentara? sursa mea este de 450w.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da, trebuie si alimentarile suplimentare, ca de aia sunt acolo!

| octav005 explică:

Si m.ai am o intrebare. este de ajuns sursa mea de 450w pentru a alimenta si placa video?

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search

daca ti-au dat una asa alea 2 le bagi intro mufa de la sursa si cea cu 6 pini in placa video in caz ca nu ai la sursa ta o mufa cu 6 pini ca cea din imagine

| octav005 explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

Da. am acea mufa cu 6 pini intr-un capat si la celalalt 2 mufe a cate 3 pini. ca cea din imaginea ta. si trebuie sa le alimentez pe amandoua la sursa nu? si pe placa eu am 2 mufe "mama" a cate 6 pini, presupun ca e de ajuns doar una.

| xXxXxCataxXxXx a răspuns (pentru octav005):

Da trebuie alimentate amandoua presupun ca da ajunge 2 si sursa este suficienta pentru acea placa