| Kardolei a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti genesis h12 si nu imi merge microfonul. Au un singur port, pe care il pot baga ori pentru casti ori pentru microfon. L-am bagat la microfon dar degeaba. Am incercat toate setarile si tot nu merge. Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Să le duci înapoi la prăvălie și să ceri unele care au mufă SEPARATĂ pentru microfon.
Mufa lor cu 4 contacte NU e compatibilă cu majoritatea celor de pe PC / laptop care au în mod normal DOUĂ mufe separate: una cu 2 contacte pentru microfon și alta cu trei contacte, pentru căști.