| luciantody a întrebat:

Am doua boxe ( JVC SP-E35BKE) cu firul taiat de la spate. De la fiecare boxa ies 2 fire subtiri unul langa celalalt si nici in fir de alimentare. Aveti vreo ideie cum le pot conecta la calculator?

Răspuns Câştigător
| cby a răspuns:

Hmm... Prietene... ce ai tu acolo sunt boxe adevarate nu mizeriile care se conecteaza la calculator.
Iesirile (cele doua fire) sunt de la difuzoare, dupa ce trec prin ceva electronica (filtre). Ca sa le conectezi la calculator trebuie sa intercalezi intre calculator si ele un amplificator.
Semnalul de pe placa audio (presupunind ca nu este onboard - de obicei este happy ) este prea slab ca sa se auda ceva. Cauta un prieten electronist/calculatorist sa te ajute.

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Cu un amplificator, un cablu interconnect (2xRCA -> jack 3, 5mm) si cativa metri de cablu pentru boxe (daca spui ca nu-s intregi momentan).