| Jager a întrebat:

Am filmat pe telefon niste videoclipuri scurte (full hd si 4k) si le am pus pe PC. Cand dau drumul la video, se vede doar imaginea, nu se misca, dar se aude pe fundal. De la ce poate fi?
Pe telefon nu au probleme, se misca perfect.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Full Hd si 4 k sunt prea mult pentru performanta sistemului tau. Ori filmezi la o calitate inferioara, ori ceea ce ai inregistrat convertesti prin program de editare video la o rezolutie suportata de pc. Telefonul e mult mai performant decat calculatorul tau, asta e sigur. De aceea nu ai probleme cu redarea video pe el.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce specificatii are pc-ul tau?

| Arthiom a răspuns:

Este posibil sa fie de la playerul pc-ului tau. Incearca cu vlc sau bsplayer.

| Arthiom a răspuns:

Sau este posibil ca rezolutia monitorului tau sa nu suporte calitatea videoclipurilor, in caz contrar, verifica setarile playerului tau video din pc, daca nu gasesti nimic in neregula, incearca sa instalezi alte playere.