| xyzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salut,am folosit placa video r7 250 1 gb ddr5 la un calculator cu procesor amd 64 4200, 2 gb ram.Acum o folosesc la un calculator mai bun, cu AMD A 8 6600k 6 gb ram si mi se pare ca merge foarte prost.Este posibil sa se fi deteriorat din cauza ca precedentul calculator era foarte slab?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu, calculatoru ăsta e dimensionat prost!, de asta lucră rău.E single channel(6Gb ram), la care se adaugă faptul ca precis n-ai optimizat windows-ul.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Cum pe tigaia aceea cu 4200 si 2gb ram iti mergea mai ok decat pe o configuratie mult mai ok?
Vezi ca A8 6600k are chip video integrat ( placa video in el ). Conecteaza cablul VGA/HDMI/DVI la placa video, nu la placa de baza.