| alexandrunaj a întrebat:

Am imprumutat o unealta multifunctionala fratelui meu care nu a stiut sa o foloseasca corespunzator. Cand o pornea seta variatorul de tensiune la maxim (ma refer la acel buton care se rasuceste pentru a seta viteza de rotatie) si apoi o baga in priza, a facut asta de 3 ori in total, toate in aceiasi zi.In instructiuni spune ca unealta trebuie pusa in priza apoi accelerata, el o punea in priza cand intrerupatorul era setat pe putere maxima. Dupa aceste 3 porniri brutale se poate ca unealta sa se fi afectat in vreun fel? Se poate sa se fi uzat foarte putin? S-a creat vreo uzura fie ea insesizabila sau motorul electric poate suporta si astfel de porniri.inteleg ca nu rezista la multe dar la 3 se poate sa se fi degradat foarte putin?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Da-l in judecata si cere-i inchisoare pe viata. Criminalul! A ucis unealta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Din partea mea poate sa ia si foc, ce ma doare pe mine de multifunctionala ta si cum era setata. Cand ai sa inveti sa formulezi clar faptele si despre ce fel de satelit e vorba poate o sa te lamureasca careva.