| Caponel98 a întrebat:

Salut, am incercat sa imi fac un server de counter-strike cu server creator dar nu mi-a mers. Puteti sa ma ajutati cu un server simplu fara pluginuri fara nimic? Vreau sa am propiul meu server de counter si nu merge

5 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

Prietene nu ti-as recomanda sa iti faci un server nu ma pricep atat de bine la facut servere dar parca stiam ca daca vrei sa faci un server trebuie sa bagi bani.Dar daca tot vrei sa faci un server cauta o firma de hosting pe google care sa fie buna si faci acolo comanda de server...iti bagi 5-10-15 euro pe telefon in functie de ce fel de server vrei si apoi cand faci comanda o sa trebuiasca sa dai un mesaj la un numar..acolo o sa iti ia creditul si o sa iti dea datele de logare de la un site unde vei gasi control panelul servarului..de acolo e alta poveste dar nu e greu.cel mai sigur iti spun eu sa cauti o firma serioasa de hosting sa fi sigur ca nu iti iei teapa

| Danişor a răspuns:

Mai era ceva aia cu firma iti dau serveru tu singur va trebuii sa bagi pluginuri.

| MariusvT a răspuns:

Daca vrei propriul server de cs 1.6 va trebui sa platesti lunar si aia ti`l dau numai tu trebuie sa ii bagi pluginuri.

| Caponel98 explică:

Nu il vreau hostat. Vreau un server al meu care sa ma joc cu prietenii atat

| andutuandrei a răspuns:

Salut, ti-as recomanda sa iti deschizi tu un sv, dar din pacate trebuie sa bagi niste bani, daca vrei sa te joci cu prietenii, sa fie doar serverul vostru iti recomand sa faceti o cheta (strangere de bani) si sa luati un host bun, am experienta in acest domeniu pentru ca am lucrat la o firma de hosting si am detinut 3 servere, deci daca vrei sa te ajut lasa-mi un mesaj si te voi ajuta cu placere. happy