| PaulPyRaTu a întrebat:

Am instalat avg tune up si i-am dat pe butonul optimise si a facut niste setari pentru a reduce lagul, eu am zis sa il dezinstalez ca nu imi trebuie asa ceva dar setarile au ramas, cum pot sa le scot? Am incercat sa le setez eu dar dupa restart revine la loc si daca instalez iar avg tune up e tot degeaba.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

La instalarea AVG sistemul creeaza un "restore point". Du-te la "Search" si scrie "System Restore", activeaza-l si vei gasi ceva de genul "before install AVG". Daca nu e, cauta un program, joc care stii sigur ca l-ai instalat INAINTE de AVG. Alege acel punct de restaurare (marchezi) si urmezi instructiunile de pe ecran. La final isi va da un restart si sistemul revine la situatia initiala (inainte de AVG).
Asta e singura solutie. Daca nu resusesti, trebuie sa reinstalezi Windows-ul.