| FastAndLudicrous7 a întrebat:

Am instalat recent FIFA 08 pe pc si atunci cand se deschide ecranul devine negru si nu mai pot sa fac nimic, exceptand restartul, am incercat ctrl+alt+del si alt+f4. E posibil sa fie placa video de vina? E numai de 64 mb (radeon 7000)si memoria RAM este de 800 mb. Astept eventuale sugestii. Mersi anticipat.

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Primul ajutor
incerca sa scoti calculatorul din priza
scoate bateria de la bios
scoate cablurile de alimentare dintre placa de baza si sursa
ambele

apasa de 3 ori cate 30 de secunde pe butonul de power si pe butonul de reset fara sa introduci bateria de la bios si fara sa introduci calculatorul in priza

apoi introdu toate lucrurile cum au fost la inceput

dupa care mergi in Safe Mode
si dezinstaleaza tot ce ai instalat implus la acel PC
dupa care da restart normal la PC
si e posibil sa fi revenit la normal
http://www.playtool.com/pages/safemode/win2ksafemode2.jpg

| Jipa95 a răspuns:

Ar fi trebuit sa plece si cu placa aia video nu este un joc pretentios. Este din cauza jocului, care nu este original.

| FastAndLudicrous7 explică (pentru Jipa95):

L-am luat de pe TPB( ThePirateBay). Dar Fifa 07 merge fara probleme, si tot de acolo l-am luat.

| RobertSteaua02 a răspuns:

Este de la joc...si eu am patit la fel...e o problema cu jocul

| IonutBlogger a răspuns:

Salut! incearca sa stergi calculatorul de praf si daca ai facut asta si nu functioneaza ia-ti fifa 08 de pe alt site, fie de piraterie sau originalul ca nu stiu daca un joc asa vechi se mai cumpara.