| anonim_4396 a întrebat:

am instalat un windows original 8.1 dar de cand l-am instalat laptopul se supraincalzeste foarte repede desi nu am nici o aplicatie deschisa...doar mozilla

39 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"Doar Mozilla" nu e nici o aplicatie la tine? Eventual cu un YT ruloind ceva 1080p, nu? P.S. Instaleaza softul de power management de la producator si seteaza sa nu mearga cu procul full ca idiotu' non-stop.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Siii...cum fac aia? straight face

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

De pe discul care a venit cu laptopu' sau de pe site-ul oficial al pro
ducatorului? Gizas, daca esti asa de planta, apeleaza la cineva care are habar!
@Geany: Impusca-te! Sau macar sterilizeaza-te, sa nu ai naibii urmasi!

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Scz dar daca esti prost abtine-te...nu trebuie sa incepi sa jignesti lumea

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e, te scuz. Vad ca esti prost si nu te abtii, asta e. Mergem mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ok mersi...

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru KodrutZ):

Taci dracu...ca eu incerc sa il ajut, nu ca tine, prostule!

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru KodrutZ):

E un prost, hahaaa, e dus cu capuu!

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru KodrutZ):

Vezi ca poate vede lumea, adminii, ca jignesti...

| KodrutZ a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Se cheama ca incerci sa ajuti atunci cind ai habar despre ce vorbesti, puisor.

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ia mai taci ma, habari n-ai, nu te mai bag in seama.

| KodrutZ a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

"Poate are ceva in PC, care afecteaza alea, du-te la un specialist!" Aha, ajuti intr-un mare mod. Bravo!

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru KodrutZ):

laughing)),mars.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Va certati degeaba...am rezolvat problema

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar zi-ne si care era problema. Nu de alta, dar cred ca si tu ti-ai dat seama ca tovarashu' e complet la furat.

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru KodrutZ):

happy,habar nai, nu mai jigni lumea.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pasta de la cooler...

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahahaha, mdah. laughing

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Deci azi m-au sunat si au zis ca l-au curatat ca nu stiu ce dar placa video e defecta...cand l-am luat laptopul a pornit dar ecranul ramane tot timpul negru...e mai rau ca inainte

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu la ce papagali l-ai dus la curatat?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

La o firma dinasta de it...au ei si magazin

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Stii cumva de ce ar putea sa faca asa? mi sa nu fi imi luat ceva piese din el

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce naiba sa iti ia dintr-un laptop? Praful... ca daca luau hardul nu merita efortul sa iti puna altul si sa instaleze pe ala sistemul.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ideea e ca laptopul e mai rau ca inainte

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ma refer la placa video sau ramii... ceva e clar ca au facut dar ce le pot face acum ca nu imi convine sa dau o groaza de bani pe o placa video noua doar ca aia is niste dobitoci retardati si strica tot pe ce pun mana

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu esti atit de planta incit nu ai habar ce placa ai avut inainte si ce ai acuma si la fel cu ramii? Plus de asta, nu se schimba placa video la laptop asa cit ai zice "placa". Cel mai probabil nu l-au montat cum trebuie' la loc sau au reusit sa prajeasca ceva de-a binelea. Du-te la ei si ameninta-i cu OPC-ul. Fara panarama, ci civilizat. Macar fisa de receptie in service cind l-ai lasat ti-au facut? Sau nici macar bonuri fiscale nu dau?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu mi-au dat doar o factura...inainte stiu ce placa video aveam dar cand se curata un laptop se demonteaza toate piesele?

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cand iti zic sa te uiti la placa video.

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

Incearca sa bagi alt windows 7, e mai bun ca ala big grin, succes

| anonim_4396 explică (pentru Florian_Geany_1972):

Am mai avut un original dar era 8...

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

S-au poti sa faci asa:baga chrome, ca e mai bun, sau o fi virusat, windosu...

| anonim_4396 explică (pentru Florian_Geany_1972):

Nu are cum sa fie virusat...e cumparat

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asa spune, incearca sa te uiti pe la placa video etcc...

| anonim_4396 explică (pentru Florian_Geany_1972):

L-am reinstalat...deocamdata vad ca sta bland dar nu vreau sa ma gandesc cand o sa bag un joc ceva

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa il duci la un specialist, sa se uite la tot, o avea ceva acolo, care afecteaza pc-ul

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate are ceva in PC, care afecteaza alea, du-te la un specialist!

| anonim_4396 explică (pentru Florian_Geany_1972):

Ok o sa vad

| Florian_Geany_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu ai memorie multa, pentru windosu...

| andrei901 a răspuns:

Trebuie sa cumperi un ventilator pentru laptop il gasesti usor la altex