| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am inteles eu bine, din 2015 toate update-urile pentru win 7 vor inceta exact ca la xp sau am inteles eu gresit?

19 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pai normal, probabil prin 2019.asta este ciclul de viata.si eu am avut w xp pe toata durata ciclului de viata.8 aprilie 2014.

| Jipa95 a răspuns:

Intr-adevar, se vrea trecerea catre W8. In primavara lui 2015, la revedere W7. Oricum sa vedem ce o sa fie si cu windows 9 cica va fi lansat catre sfarsitul anului 2015.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Chiar astept sa vad ce-i de capul lui. daca e ca 8 raman la 8 inca 5 ani daca laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

. daca e ca 8 raman la 8 ( raman la 7 voiam sa zic)

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da stii care-i faza? Se va lansa patch-ul pentru W8 8.2.2, si atunci W8 va avea buton de start, si mai toate cele la indemana. Acum vine intrebarea : de ce mama naibii mai vine si W9? Pentru ce? Sper ca macar Microsoft sa fi aplecat numai putin urechea catre clienti, si daca lanseaza un windows bun macar sa o faca ca la carte, nu cum a facut cu W8.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Astia sunt ca cei cu jocurile fifa sau COD, aceeasi porcarie copy paste si da 40 de euro pentru up.grade, si mai e si de calitate prosta. oricum 7 e la putere si xp vine dupa chiar daca e de atatia ani, vista nici macar nu se zice nimic, si 8 a fost essec total, nu cred ca si-ar fi scos ceva bani daca nu era pe toate tabletele. si chiar au facut bine oarecum, win 8 era pentru tablete dar sa fim sincer, pentru un pc nu, si nu ma refer numai la start dar si la erori si nu poti baga orice ca Microsoft e cu ochii pe tine. In CHina sau unde, nici macar nu au win 8, chiar i-au dat in judecata pentru ca aia de la M, cica controleaza win prea mult si restul, au devenit idioti.

| LTAA a răspuns (pentru Jipa95):

Windows 8.1 are buton Start.

| DanielPH a răspuns (pentru Jipa95):

Daca era dupa tine, noi nu aveam de ales decat intr-e Windows 8 si 8.1. Se vede ca nu esti de loc informat. Daca cei de Microsoft lucreaza conform planului Windows 9 va aparea din Noiembrie 2014. Scrie chiar aici :P

http://www.go4it.ro/......-10676707/

| Jipa95 a răspuns (pentru DanielPH):

Va aparea varianta pentru beta testeri, nu pentru un end-user, se pare ca tu esti prost informat, iar informatiile de pe got it sunt eronate.

| DanielPH a răspuns (pentru Jipa95):

O sa vedem in primavara cine a avut dreptate. Ok?

| Jipa95 a răspuns (pentru DanielPH):

O sa vedem pe naiba uita-te la primele 20 minute de aci, daca nici baietii aia nu au dreptate... : https://www.youtube.com/watch?v=Og8he3TJ0Ak
Pa pa!

| DanielPH a răspuns (pentru Jipa95):

Wow ce canal! 2, 171 vizualizari! 100% sunt date adevarate.
Daca astia zic ca maine va aparea Windows 9.1 si ca se poate naviiga doar pe el fiindca restul isi vor pierde asistenta, tu ii crezi?,, daca nici baietii aia nu au dreptate..." Cine sunt baieti astia? Sunt de la Microsoft smug?

| DanielPH a răspuns:

Gresit.
Windows XP a fost lansat pe data de 25 Octombrie 2001 fata de Windows 7 care a fost lansat pe 22 octombrie 2009.
Iti garantez ca Windows-7 va mai rezista mult si bine.
Oricum trebuie sa apara Windows 9, 9.1 si probabil 9.1 sP 1/Sp2/Sp3+ ca apoi sa fie lipsit de asistenta W 7.

In plus trebuia sa dea si la stiri si internetul sa fie full de stiri cum ca Windows 7 va ramane fara asistenta.

| anonim_4396 explică (pentru DanielPH):

Ce ma bucur ca mai dureaza atata, dor ce am cuparat un alt win pe 64 de biti si am crezut ca trag teapa cu aia laughing, bulan mare

| cornelmircea1980 a răspuns:

Gresit

| anonim_4396 explică (pentru cornelmircea1980):

Uite si un articol la Salontanul, deci nu gresesc, am auzit eu bine pana la urma

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu, in 2015 se termina MAINSTREAM SUPPORT, apoi intra in EXTENDED SUPPORT, pana in 2020.

| MunteanuBogdan23 a răspuns:

Cam asa ceva dar inca nu este ceva sigur.