| Nedelcu_Enoh_1995 a întrebat:

Salut am internet de la o firma mica,si configurarea mea constă în introducerea datelor de IP,si cand conectez la internet un alt pc nu am internet, cum pot folosi ip de la pc principal la cel secundar imi trebuie pentru 30 min sa-l conectez pentru a descarca driverele....Multumesc!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De router ai auzit?

| Nedelcu_Enoh_1995 explică (pentru K0sti):

Bineinteles!

| K0sti a răspuns (pentru Nedelcu_Enoh_1995):

Si ai router?

| Nedelcu_Enoh_1995 explică (pentru K0sti):

NU am router, dar nu imi trebuie pentru 30 min

| K0sti a răspuns (pentru Nedelcu_Enoh_1995):

Bag de seama ca discutam discutii! Esti total aerian! Ca sa faci ce vrei tu, iti trebuie router! Orice placa de retea are o adresa de MAC care ramane agatata la aia in server care-ti dau netul! Asa ca trebuie ori sa-i suni sa-ti dea reset din server, ori iti iei router!

| StefanKogut a răspuns:

Copie configurarea din pc-ul care se conecteaza in celalalt.