| kMirke a întrebat:

Am internet pe cartela, si nu merge sa ma conectez pe Magazin Play! Imi zice " Nicio Conexiune " Si eu am net pe cartela! Si nici prin Wi-Fi nu merge, scrie tot la fel straight face! Am dat si reset la telefon, tot asa apare. Care sa fie cauza?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai intampla(la anumite telefoane). Sfatul meu este sa mergeti la magazinul de telefoane ( unde incarcati telefonul) si sa ii rugati sa va rezolve problema cu Internetul.

| Felix_Remus_1990 a răspuns:

Ai activat internetul? La wi-fi poate nici nu l-ai activat.Ce telefon ai?

| kMirke explică (pentru Felix_Remus_1990):

Da, am activat internetul. Il am si la wifi. Nexus 5

| Felix_Remus_1990 a răspuns (pentru kMirke):

Si te=ai conectat la net? Asta poate fi si de la semnal.

| Nucu1234 a răspuns:

Sal! intra in setarile telefonului da la wireless si retea si cauta pana ce iti activezi internetul si pe urma merge! succes

| kMirke explică (pentru Nucu1234):

N-am inteles nimic, ce sa caut acolo? Internetul il am activat pe cartela