| Alex123H a întrebat:

am monitorul syncmaster sa300...l-am avut 2 ani in sufragerie si l-am mutat in camera mea...am conectat tot la pc. I-am dat drumul si este in stand by... apas 5 sec pe menu si imi da doar test good cu 5 bilute si se face iar negru... ledul ala albastru palpaie
...dau funda cui imi zice cum sa rezolv..scuzati ca nu am folosit cratime dar sunt pe tel si na.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica cablul si placa video

| FuriaGogoasei a răspuns:

Intai te asiguri ca monitorul merge, il pui la alt calculator, la un prieten, etc.
Incearca sa dai drumul calculatorului in Safe Mode, daca merge inseamna ca trebuie update la driverul placii video.
Poate fi si din cauza condensatorilor de pe placa de baza.