| Stef_Arustei_1999 a întrebat:

Am nevoie de puțin ajutor. Caut de o săptămână o pereche de caști in ear mai bunuțe, adică firele să fie mai groase, basul să fie puternic la un preț rezonabil (0-150 lei ) și nu am găsit nimic care să-mi placă. Puteți sa-mi da-ți niște link-uri?

FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| antonG a răspuns:

Http://www.cel.ro/casti/casti-philips-she3590wt-l/

Am de vreo 2-3 ani castile Philips din link, luate la vremea aia cu 90 lei (acum au scazut la 67 vad). Nu le folosesc zilnic, dar in toata perioada asta s-au dovedit a fi rezistente la uzura.

Pro:
- pretul rezonabil
- comode, nu incurca, nu cad din urechi
- sunet bun in categoria asta de pret, semnificativ peste castile stock ale telefonului/playerului mediu
- calitate buna a finisarii, rezistente la uzura

Contra:
- venind de la niste Nokia in-ear de plastic, dopurile de cauciuc m-au incomodat in prima instanta, dar m-am acomodat cu ele si chiar mi se par confortabile
- lipsa microfon si telecomanda
- sunet sub chestii Hi-Fi de la Sennheiser, Beyerdynamic, Grado etc., dar aici vorbim de alta liga de pret

Altele:
- daca ai un player de calitate (nu telefonul - exceptand iPhone, unele modele de la Nokia sau batranele Sony Ericsson) si ai posibilitatea bineinteles, ia ceva dintr-o categorie superioara de pret, de la marci consacrate - Sennheiser, Grado, Beyerdynamic, Audio-technica... La 200-400 lei sunt modele interesante.

1 răspuns: