| EleonorM a întrebat:

Salut, am nevoie de vreo cateva pareri. Vreau sa achizitionez un dslr, si excludere am ramas cu 2 aparate: Nikon D3200 si Nikon D5100. Pretul este cam acealasi de Black Friday.
Mi se pare ca D3200 este cam depasit chiar daca are 24mpx iar D5100 care are 16mpx este totusi mai ceva mai nou si vine cu functia lcd care este foarte utila in conditii de filmare si pentru a face poze din diverse unghiuri.
Pareri, pareri, pareri va rog.

3 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Buna! Eu am D3200, si este mai mult decat ok. NikonD3200 e mai noua decat D5100, nu invers. M-am interesat foarte mult, si ce difera destul de mult sunt mpx, iar D3200 are un "manual de ajutor" sa-i zic asa, daca nu ai mai avut niciodata un dslr, D3200 e mai indicat. (:

| PisicaFIFI a răspuns:

Fiecare din aparate are avantaje si dezavantaje fata de celalalt. Depinde de tine sa te gandesti de ce anume caracteristici ai nevoie mai mult si sa iei o decizie. Niste oferte de DSLRuri pot fi gasite aici: http://www.reduceriblackfriday.org/oferte-aparate-foto-d-slr.html

| doarunalt a răspuns:

D3200 este mai nou laughing