Întrebare recomandată | Xerxess97 a întrebat:

Salut, am niste filmari de tip format "Video_TS" si nu merge sa le deschid pe PC, am incercat si winamp si bsp si windows media player. Va rog ajutati-ma...e filmarea de la botez! (daca mai doriti informatii pe baza formatului lasati mesaj) Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Formatul este MPEG4-DVD fisierele alea trebuiau redate de pe discul original pe un DVD player sau pe un computer cu soft si unitate optica DVD.

Ca sa deschizi fisireul acela, descarca si instaleaza K-lite codec pack.
Dupa ce instalezi poti sa deschizi ORICE fisier video chiar si de telefon (3gp) sau flash (flv)

6 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

"Video_TS" sunt fisiere mpeg 2 si definesc standardul dvd-video.Acestea ruleaza aproape pe orice player portabil precum si pe pc-uri.Pentru o vizionare optima pe pc, este necesar sa avem instalat unul din urmatoarele programe: power dvd, dvd player, nero show time, etc, sau chiar windows media player la variantele mai noi de windows. Daca filmarea e pe dvd, foloseste redarea automata dupa introducerea dvd-ului in unitatea optica iar daca se afla pe hdd foloseste functia,, add folder".

| s3v3n7 a răspuns:

Salut.
Trebuie sa instalezi VLC.(Videolan), Dupa aceea poti rula fara probleme filmarea.
Succes

| LittleEvil666 a răspuns:

Din ce stiu eu acelea sunt formatul standard pentru DVD playerele de la televizoare. Un porgram care le recunoaste stiu ca este DVD Player banuiesc ca acea filmare este pe un CD.

| FairPlay a răspuns:

Incearca cu vlc este foarte bun deoarece contine codecuri pre instalate. open dvd/cd din meniu si iti ia automat sau incearca spalsh de la mirilis.

| picatel a răspuns:

Cauta,,any video converter,,