| Laurentsiuu a întrebat:

Am o conexiune de internet de la o retea "de cartier", adica am un singur cablu in casa, pe care il bag direct la PC. Am si un router TP-Link Tl-WR740N, si as vrea sa am internet wireless in casa pentru dispozitivele mobile. Problema mea este ca am schimbat recent placa de baza si am clonat intr-un fel mac-ul ca sa pot avea internet la pc. Vreau sa stiu ca daca pun routerul wi-fi la pc merge cu mac-ul clonat la pc?

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Te complici prea mult cu 999 clonari de adrese mac. Configureaza router-ul, suna-i pe cei de la retea si spune-le sa reseteze adresa mac, ca sa nu mai complici atata.